PROSTOWANIE FELG


DARSTAN

PROSTOWANIE FELG


 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą w dziedzinie naprawy felg  stalowych i aluminiowych.   Typowe uszkodzenia felgi to bicie promieniowe lub osiowe oraz krzywizny obrzeża felgi. Takie uszkodzenia w sposób znaczący wpływają na żywotność opony, układ kierowniczy, układ zawieszenia a przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy.

Felgi stalowe oraz aluminiowe można prostować pod warunkiem, że są to nie wielkie uszkodzenia, a przystosowana do tego celu maszyna jest najwyższej jakości i wyposażona w odpowiednie kształtowe nakładki. Nasz Serwis jest wyposażony w takie urządzenie.

Usługi dotyczące felg to:

  • Prostowanie felg aluminiowych
  • Prostowanie felg stalowych
  • Naprawa usterek felg – pęknięcia

Częste pytanie zadawane przez klientów: Czy felga będzie idealnie prosta ?

Celem prostowania felg jest doprowadzenie felgi do stanu użytkowego. Nie zawsze jest możliwe idealne doprowadzenie felgi do jej idealnego kształtu. Najważniejsza jest płaszczyzna na której osadza się opona a nie rant. Wszystkie felgi wyprostowane przez nasz serwis nadają się do jazdy.

Czy naprawiacie felgi popękane ?

Oczywiście świadczymy usługi napawania fragmentów felg oraz spawania. Bardzo często w przypadku mocnych uszkodzeń istnieje możliwość, że podczas prostowania felga pęknie - nie trzeba przedwcześnie panikować ponieważ nasz serwis dysponuje specjalna spawarka TIG która umożliwia w osłonie argonu pospawanie pęknięcia zapewniając odpowiednią wytrzymałość spawu.

Co zrobić z mocno uszkodzonymi rantami felg ?

Nasz serwis dysponując odpowiednimi narzędziami ma możliwość obróbki rantu. Obróbka polega na stoczeniu rantu w taki sposób aby uszkodzenia były nie widoczne. Usługa ta jest stosowana w 70 % felg aluminiowych przed renowacją.

Czujniki ciśnienia a prostowanie felgi aluminiowej / stalowej ?

Coraz częściej w autach osobowych montowane są czujniki ciśnienia w kołach. Najczęściej są one dokręcane do specjalnej gilzy wentyla wewnątrz koła. Dla naszego serwisu nie jest problemem serwis auta wyposażonych w czujniki ciśnienia wszelkiego rodzaju. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone czujniki w momencie odkręcania ich od felg (w celu naprawienia felgi) oraz odkręcania aluminiowych kapturków (najczęstszym problemem jest korozja gilzy). Nie bierzemy także odpowiedzialności za prawidłowe działanie czujników w przypadku naprawy felgi w której nie da się odkręcić czujnika ciśnienia.

Najważniejszym pytaniem jest : Ile będzie kosztowało prostowanie felgi ?

Cena uzależniona jest od uszkodzenia, nie ma możliwości stworzenia cennika, który był by w stanie przedstawić pełną ofertę cenową. Stosujemy zasadę, że prostowanie felgi aluminiowej zaczyna się od 50 zł/netto, felgi stalowej od 30 zł/netto. Nie znaczy to, że naprawa będzie kosztowała równo tą sumę. W zależności od uszkodzeń serwis wycenia koszt naprawy przed rozpoczęciem naprawy. W zależności od kosztu całkowitego usługi doliczane są dodatkowe czynności takie jak serwis oponiarski, montaż - demontaż czujników.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę ?

Nasz serwis wyposażony jest w specjalne urządzenia do serwisu opon nisko profilowych. Możliwy jest serwis wszystkich opon w autach osobowych oraz dostawczych. Zapewniamy poprawne wykonanie usługi. Nie podejmujemy się naprawy felg, które według nas mogą stanowić niebezpieczną dalszą eksploatacje.! Wykonujemy usługę prostowania i spawania felg w jednym miejscu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Spawanie felg

Bardzo często w przypadku felg aluminiowych, podczas mocnego uderzenia felga pęka. Wyposażyliśmy się w profesjonalne urządzenie spawalnicze metodą TIG w osłonie argonu, dzięki któremu pospawanie felgi aluminiowej nie jest problemem. Oprócz spawania pęknięć, urządzenie wykorzystujemy do napawywania rantów poobdzieranych przez krawężniki. Sam proces w przypadku naprawy rantów nie wystarcza, felga jest później obrabiana mechanicznie .
 

 

 

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DARSTAN
Dariusz Majcher

Sowińskiego 28
20-613 Lublin

NIP: 946-103-32-55

Pon. - Pt.: 08:00 - 18:00
Sob.: 08:00 - 13:00